Telefon : 0530 380 62 71 phone
Hizmetlerimiz

firma-profili

PORTAL VİNÇLER

Çelik konstrüksiyon gövdeler tam yükte maksimum 1/1000 sehim oranına göre dizayn ve imal edilmektedir. Sac kutu konstrüksiyondan imal edilen kirişlerin tüm ana kaynakları tozaltı kaynak robotları ile sürekli olarak yapılmaktadır. Kullanılan tüm malzemeler DIN EN 10204 3.1 sertifikalıdır. Çıkıntılı yada çıkıntısız (portafo) olarak ihtiyaca göre çözümlerimiz mevcuttur. Özellikle açık sahalarda tercih edilen portal vinçler genel olarak üç tipte imal edilmektedir.

firma-profili

ÇİFT KİRİŞ PORTAL VİNÇLER

Çift kiriş köprülü gezer vinçler; maliyeti, bakım ve onarım kolaylığı, kapasite sınırının olmaması, ebat sınırının olmaması, istenilen özelliklerde dizaynı ve imalatı mümkün olması sebeplerinden dolayı sanayinin her dalında ciddi manada tercih edilmekte ve kullanılmaktadır. Tek kirişli vinçlere nazaran çok daha fazla kaldırma yüksekliği elde edilebilir. Alçak tavan yüksekliklerine sahip olan binalarda ya da fazla tavan yüksekliğine sahip olan binalarda kaldırma yüksekliğinden maksimum seviyede yararlanmak adına özel çözümlerimiz mevcuttur.

firma-profili

TEK KİRİŞ PORTAL VİNÇLER

Genellikle kısa köprü açıklıklarında tercih edilen bir sistemdir. Bununla birlikte imal edilebilirliği noktasında ölçü, ebat ve kapasite noktasında bir sınırlama söz konusu değildir. Ancak daha ziyade aks aralığının az olduğu yerlerde (15 m den kısa) daha fazla tercih edilmektedir. Sacdan kutu konstrüksiyon olarak imal edilebileceği gibi I kirişten yada kafes konstrüksiyondan da imal edilebilmektedir.

firma-profili

YARI PORTAL VİNÇLER

Özellikle bina cephelerine kurulan yarı portal vinçler bina içinde de kullanılmaktadır. Komple portal vinç ya da tavan vincinin külfet getirdiği yerlerde eğer bina yapısı uygun ise yarı portal vinç kullanmak hem ekonomiktir hem de kullanım kolaylığı vardır. Bu vinçlerin bir tarafı tavan vinci gibi gusseler üzerinde diğer tarafı ise portal vinçler gibi yerde yürümektedir. Güvenlik ve kullanım açısından kesinlikle en ufak bir sıkıntısı yoktur.